Видалення зуба мудрості: як це робиться?

Видалення зуба мудрості: як це робиться?

Багато пацієнтів вважають видалення вісімок однією з найскладніших і найстрашніших процедур у стоматології. Через скільки розсмоктуються шви після видалення зуба розповідають тут https://led-style.com.ua/?p=30859.

Як підготуватись до видалення зуба мудрості? Чи потрібно складати аналізи крові?

Видалення зуба – рутинна процедура, яка не потребує спеціальної підготовки.

Перед операцією хірургу важливо оцінити форму, розмір зуба, число та розташування його коріння, а також нервів поруч із місцем видалення. З цією метою лікар проводить огляд та просить зробити рентгенівське дослідження. Найчастіше пацієнта направляють на ортопантомографію – панорамний знімок щелеп. У складних випадках роблять комп’ютерну томографію — тривимірне дослідження, що дозволяє обстежити щелепи детальніше.

Аналізи крові, ЕКГ та флюорографія можуть знадобитися тільки в тому випадку, якщо пацієнт планує видаляти зуби під седацією або наркозом. Але таке рідко буває. Найчастіше операцію проводять під місцевою анестезією.

У день видалення зуба пацієнту рекомендують щільно поїсти. На ситий шлунок краще згортається кров – це полегшує проведення маніпуляцій. Якщо операцію проводитимуть під наркозом, пацієнта, навпаки, просять кілька годин не їсти та не пити. Детальний інструктаж у разі дає анестезіолог.

Перед тим, як робити анестезію, хірург докладно розпитає про алергічні реакції та хронічні захворювання. Ця інформація потрібна, щоб правильно підібрати знеболюючий препарат.

Скільки зубів можна видалити за один раз?

Видалити можна будь-яку кількість, за умови, що пацієнт готовий просидіти потрібний час у кріслі. Найчастіше зуби все ж таки видаляють по одному або парами – з одного боку верхньої і нижньої щелепи.

Більшу кількість зубів зручніше видаляти під седацією.

Видалення зуба мудрості: як це робиться?

Як видаляють зуби? Скільки часу це займає?

Починають із анестезії. При видаленні зубів на верхній щелепі, як правило, роблять місцеву анестезію інфільтраційну, тобто зуб обколюють анестетиком з різних сторін. На нижній щелепі зазвичай потрібна провідникова анестезія. За допомогою довгої, але дуже тонкої голки лікар вводить анестетик поруч із нервовим пучком, який відповідає за чутливість потрібної ділянки щелепи.

Через кілька хвилин хірург перевіряє, чи подіяла анестезія, і розпочинає операцію. Видалення зуба мудрості може бути простим і складним:

  • Просте. Можливо, якщо зуб повністю або майже повністю прорізався, рівно росте і його коріння не викривлене. І тут операція займає кілька хвилин. Хірург витягує зуб стоматологічними щипцями, не розрізаючи ясна. Накладення швів після такої операції не потрібне.
  • Складне. Практикується, коли зуб розташований глибоко в тканинах, росте під нахилом або у нього довге викривлене коріння. За допомогою бормашини хірург розпилює зуб на 2-3 частини. Потім спеціальним інструментом – елеватором – відокремлює фрагменти зуба від лунки та витягує їх щипцями. Такий підхід дозволяє видалити зуб максимально акуратно та малотравматично для навколишніх тканин.

Щоб перевірити, що зуб повністю витягнуто, лікар збирає його фрагменти на серветці.

Після видалення краю рани зводять та накладають шви. Якщо шви не саморозсмоктуються, їх знімають через 5-7 днів.

Які ліки приймати після видалення зуба? І чи потрібно чимось полоскати рота?

Ті, що їх порекомендує лікар. Зазвичай це знеболювальні та антигістаміни для зменшення набряку. Деяким пацієнтам також призначають антибіотики.

Полоскати рота після видалення зуба нічим не потрібно. Відразу після операції у лунці утворюється кров’яний потік, який захищає рану від інфікування та сприяє загоєнню тканин. При полоскання згусток можна вимити. Це спричинить розвиток ускладнення — альвеоліту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *